مورد علاقه ها 0
تلفن تماس با ما 36411130-031

تاثیر وجود کلمات کلیدی در url

اگر مقالات مربوط به بخش سئوی سایت را مطالعه کرده باشید متوجه اهمیت کلمات کلیدی و تاثیر انتخاب بهترین کلمه کلیدی در طراحی یک سایت و محتوا گذاری از پایه و شروع کار یک سایت و راه اندازی ان شده اید قبلا هم گفته شده است و مقالاتی در مورد استفاده از کلمات کلیدی و نحوه صحیح استفاده از ان در یک سایت ,انتخاب کلمه کلیدی مناسب , تراکم مناسب کلمات کلیدی , بهینه سازی انها و استفاده از کلمات کلیدی در انتخاب ادرس دامنه وب سایت روی سایت درج شده است در این مقاله انتخاب کلمه کلیدی در ادرس دامنه و تاثیر دامنه ای که دارای کلمه کلیدی میباشد را بر روی url توضیح می دهیم .

از انجایی که گوگل برای رتبه بندی صفحات وب سایتها معیارها و پارامتر های گوناگونی دارد به دو دسته پارامترهای داخلی و پارامترهای بیرونی تقسیم می شوند مانند پارامتر های داخلی : لینکها داخلی و پارامتر های بیرونی مانند شبکه های اجتماعی و ..... کلمات کلیدی جز دسته پارامترهای داخلی است که انتخاب درست کلمات کلیدی یک سایت اولین گام موفقیت برای سئو میباشد .انتخاب درست کلمات کلیدی باعث افزایش ترافیک وب سایت , افزایش اعتبار صفحه , و افزایش اعتبار دامنه می شود .


کلمات کلیدی دو نوع هستند :


کلمات کلیدی کوتاه
کلمات کلیدی طولانی
کلمات کلیدی کوتاه :
حداکثر شامل سه کلمه هستند .
کلمات کلیدی طولانی : بیشتر از سه کلمه هستند که عبارت کلیدی نام دارد و برحسب تجربه که چه عبارتی بیشتر از سمت کاربران جستجو میشوند انتخاب میشوند .

برای شروع به کار جهت طراحی یک سایت در ابتدا باید نام دامنه و آدرس وب سایت را انتخاب کنید url و نام دامنه یک سایت میتواند بیانگر موضوعات زیادی باشد اگر در انتخاب دامنه یک وب سایت از کلمه کلیدی اصلی یک سایت استفاده شود تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئوی یک سایت دارد و باعث افزایش ترافیک ورودی سایت می شود این کار هم باعث میشود در هنگام نمایش نتایج جستجوی گوگل کاربر مطلب مهمی را مشاهده کند و وارد سایت شود و همین امر که در ادرس دامنه وب سایت از کلمات کلیدی استفاده شود برای گوگل بسیار اهمیت دارد .در انتخاب نام دامنه دقت کنید که اگر از کلمات کلیدی استفاده می کنید زیاد طولانی نباشد هرچه دامنه کوتاه و مختصر باشد مناسب تر است .برای اینکه بهتر مفهوم انتخاب نامدامنه درست را درک کنید ابتدا اجزاء نام دامنه و url را شرح می دهیم :

1. hyper transfer protocol
2. نام دامنه وب سایت
3. نام زیر پوشه
4. نام فایل

بخش اول که مربوط به hyper transfer protocol میباشد از سمت وب مستر قابل تغییر نیست و در واقع همان http میباشد که در ایتدای ادرس وب سایت قرار می گیرد و برترین ارتباط بین کلاینت و سرور است .
بقیه قسمتها را میتوان تغییر داد
قسمت بعدی که نام دامنه سایت است بهتر است کوتاه و راحت باشد , پیچیده نباشد زیرا اگر زیاد طولانی باشد و پیچیده کاربران ورود به این سایت برایشان سخت است اگر از کلمات کلیدی هم به صورت کوتاه استفاده کنید باعث بهینه سازی سئوی وب سایت می شود .

البته به این نکته توجه کنید که صرفا" استفاده از کلمات کلیدی در ادرس دامنه باعث افزایش رتبه شما در گوگل نمی شود الگوریتمهایی در گوگل وجود دارد که در کنار نام دامنه شما که دارای کلمات کلیدی است محتوای سایت را هم بررسی می کند پس اگر دامنه ای داشتید که در ادرس ان کلمات کلیدی وجود دارد اما از رتبه خوبی برخوردار نیست تعجب نکنید و محتوای سایت را بررسی کنید محتوا حتما باید ارزشمند و به روز و جدید باشد .
پس صرفا پول خود را صرف دامنه گران قیمت نکنید همچنین وجود چندیدن کلمه کلیدی در دامنه سایت ضرر هم دارد به یک کلمه کلیدی در ادرس دامنه وب سایت بسنده کنید کفایت می کند .


قسمت بعدی دامنه زیر پوشه :
برای ادرس صفحات داخلی سایت خود بهتر است بجای اعداد و حروف از کلمات کلیدی استفاده کنید برخی از وب سایتها در ادرس صفحات داخلیشان به دنبال دامنه اصلی تعدادی حروف و اعداد و کاراکتر قرار می گیرد این نکته زیاد برای سئوی صفحات داخلی مناسب نمیباشد اول از هر چیزی بهتر است ادرس صفحات داخلی و زیر پوشه ها پیچیده و عمیق نباشد و دوم اینکه در قسمت ادرس زیر پوشه از کلمات کلیدی ان صفحه استفاده شود مناسب تر است .

باید سعی کنید نام دامنه هر سایت و ادرس هر صفحه متناسب با محتوای ان صفحات باشد استفاده از کلمات کلیدی که ارتباطی با محتوای ان صفحه یا سایت ندارند بسیار ضرر آور است .
استفاده از اعداد و کاراکترها در انتخاب ادرس سایت باعث ضرر رسانی به سئو میشود و از دید کاربران هم ناپسند میباشد و این صفحات در ایندکس شدن از سوی گوگل با مشکل مواجه میشوند .

اگر در هنگام انتخاب نام دامنه از چند کلمه استفاده میکنید اگر بین کلمات خط تیره بگذارید (- ) هر کلمه به طور جداگانه ایندکس میشود و معانی جداگانه برای گوگل دارد ولی اگر بین کلمات از آندرلاین (_ ) استفاده شود کلمات را مرتبط به هم میخواند و با هم ایندکس می کند پس اگر از عبارت کلیدی در نام دامنه استفاده می کنید به این نکته توجه کنید .
برخی از وب مسترها نام فارسی برای ادرس دامنه استفاده می کنند این کار شاید در مراحل اولیه باعث بهبود سئوی وب سایت شما شود اما در طول زمان باعث پایین امدن سرعت بارگذاری سایت میشود و اگر نام ادرس را تغییر دهید با مشکلاتی مواجه میشوید پس در نتیجه نام فارسی در ادرس دامنه بسیار هم مناسب نمیباشد .

توضیحاتی که در این مقاله در مورد انتخاب نام دامنه و استفاده از کلمات کلیدی داده شد بر حسب اپدیت های الگوریتم های گوگل تا به امروز است و اگر بخواهید در بحث سئو موفقیت داشته باشید و به اهداف خود برسید باید پیگیر الگوریتمهای گوگل باشید تا طبق آپدیت های ان ها در اینده تغییرات لازم را اجرا کنید .

نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها