مورد علاقه ها 0
تلفن تماس با ما 36411130-031

تاثیر گوگل پلاس بر سئو سایت

گوگل پلاس شبکه ای اجتماعی است که توسط گوگل ارائه شده است و تمام سرویس ها و اختیارات گوگل را به طور منظم و برنامه ریزی شده در غالب شبکه اجتماعی ارائه می دهد و تمامی اطلاعات و مطالب کاربران گوگل را جمع اوری کرده و به طور بهینه سازی ارائه می دهد و کاربران با ساختن پروفایل شخصی اطلاعات خود را ارائه می دهند گوگل انها را دنبال کرده و طبق سلایق انها را دسته بندی می کند همچنین میتوان در دیگر شبکه های اجتماعی مانند gmail و youtube که در سیستم عامل اندروید استفاده میشود پشتیبانی کرد به همین خاطر برای گوگل بسیار با ارزش است .
گوگل با استفاده از اطلاعات گوگل پلاس بهتر میتواند به مطالبی که کاربران مورد جستجو قرار می دهند پاسخ دهد و انها را به چشم صفحات وب نظاره گر است و در واقع بیان گوی اهمیت تاثیر سیگنال های شبکه اجتماعی در سئوی وب سایتها میباشد .در نتیجه زمانی که گوگل برای نمایش نتایج جستجو و ارائه به کاربران از اطلاعات گوگل پلاس کمک می گیرد و به پروفایلها به چشم صفحات وب نگاه می کند تاثیر زیادی باید در سئوی وب سایتها داشته باشد .
در مقالات قبلی هم گفته شده بود که برای استفاده از تاثیر سیگنالهای شبکه های اجتماعی در تمامی شبکه های پر طرفدار صفحاتی برای خود ایجاد کنید و اقدام به درج پست و مطالب مفید انجام دهید و به وب سایت خودتان و وب سایتهای مفید معتبر و محبوب لینک دهی کنید .در کل به نظر می رسد که گوگل پلاس نزد گوگل محبوب تر است و تاثیر بیشتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی بر سئوی وب سایتها دارد .


برخی از امکانات گوگل پلاس :

  • درج متن و عکس و ویدئو
  • نظر سنجی از کاربران
  • درج لینک در پست ها
  • مشخص کردن کلمات کلیدی و مکان جغرافیایی
  • تشخیص هوشمند برای اسپمرها
  • ایجاد انجمن بدون محدودیت
  • درج عکس و فیلم در قسمت نظرات

یکی از ویژگیهایی که گوگل پلاس برای سئوی وب سایت و مطالب و محتوای شما دارد این است که زمانی که شما مطلبی را میخواهید بر روی وب سایتتان درج کنید ابتدا ان را بر روی گوگل پلاس درج کنید و بعد ان را روی سایت قرار دهید تا ان مطلب توسط گوگل به نام شما ثبت شود و به عنوان اولین انتشار دهنده ان مطلب قرار می گیرید و هر کسی که مطالب شما را کپی کند گوگل ان را مجازات و جریمه می کند . در مقاله تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت می توانید اطلاعات کاملتری مشاهده نمایید .
همچنین مطالبی که بر روی گوگل پلاس درج شود سریعتر توسط روبات های گوگل مورد بررسی قرار می گیرند و ایندکس میشوند و در صدر نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد .
ادرس وب سایت خود را در قسمت پروفایلتان در گوگل پلاس وارد کنید تا به عنوان ادمین این سایت شناخته شوید .
گوگل پلاس افزونه ای دارد به شکل 1+ که زمانی که شما مطلب یا پست مفیدی را درج می کنید و برای کاربران مطلوب به نظر برسد و 1+ برای شما درج کند و مطلب شما را از نظر کیفیت تایید کند باعث محبوبیت شما برای گوگل میشود و به رتبه برتری دست می یابید و باعث افزایش بهبود رتبه وب سایت شما میشود و همچنین در جستجوهای بعدی این کاربران در مورد موضوع شما مطلب شما در صدر نمایش مطالب نمایش داده می شود . .1+ همان مفهوم لایک را دارا میباشد .
گوگل پلاس کاربران را بر اساس موضوع فعالیت و مطالب مورد نظر انها و سلایقشان در دسته بندی هایی قرار میدهد و زمانی که کاربری موضوعی را در گوگل پلاس مورد جستجو قرار دهد تمامی افرادی که در این دسته قرار دارند و فعالیت می کنند هم به نمایش در می ایند و کاربران میتوانند از مطالب انها دیدن کنند .
اگر به نویسندگی علاقه دارید و یا مطالبی که خودتان را می نویسید را میخواهید انتشار کنید میتوانید این کار را از طریق گوگل پلاس انجام دهید و رتبه خوبی از گوگل بگیرید و به شما توجه بیشتری میکند و در هنگام جستجو در مورد موضوعات مطالب شما عکس و مشخصات شما را هم به نمایش می گذارد .

گوگل حتی برای پروفایل های گوگل پلاس هم رتبه ارائه می دهد که برخی متخصصین حدس می زنند که گوگل این رتبه را یا بر اساس ارتباط بین پروفایلها ارائه می دهد و یا با بررسی لینکهای وب سایتهایی که در پروفایلها قرار می دهند ولی هنوز تا به امروز اطلاعات زیادی در مورد نحوه رتبه دهی گوگل به پروفایلهای کاربران گوگل پلاس منتشر نشده است و گوگل الگوریتمهایی ارائه نکرده است .,ولی به طور کلی میتوان گفت که تعداد فالورهای پروفایل ها در گوگل پلاس و یا داشتن فالور های محبوب در رتبه بندی تاثیر زیادی ندارد باعث محبوبیت پیج شما می شود اما بیشتر کیفیت مطالب و لینک هایی که به وب سایتها داده می شود در رتبه بندی تاثیر گذار است .
با بررسی محبوبیت شبکه های اجتماعی و تاثیراتی که انها بر روی وب سایتها و سئو میگذارند و سیگنال ارسال می کنند گمان می رود که در اینده این شبکه ها جای تاثیرات لینک ها را می گیرد .

نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها