مورد علاقه ها 0
مشاوره و تماس سریع : 09120532653

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سایتانتخاب کلمه کلیدی برای سئو سایت، اولین مرحله از فرآیند بهینه سازی وبسایت است
در مطالب گذشته برای آموزش سئوی سایت بارها در طول متن واژه کلمه کلیدی استفاده شده است مثل کاربرد آن در نام دامنه و یا عنوان مطالب , عنوان صفحه اصلی سایت و ..... همینطور که میدانید کلمه کلیدی تاثیر مهمی در سئوی سایت دارد و ممکن است در هنگامی که مطلبی برای سایت خود تهیه میکنید به یاد Title و Meta Descriptionیا همان کلمه کلیدی هم باشید چون برای متخصصین سئو و وب مسترها اهمیت زیادی دارد در این مقاله شما را برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سایت خود راهنمائی میکنیم .در انتخاب کلمه کلیدی دقت زیادی به خرج دهید زیرا بعد از مدتی تغییر کلمه کلیدی کار بسیار سختی است و اگر کلمات خود را به اشتباه انتخاب کرده باشید هیچ نتیجه ای برای شما نخواهد داشت بلکه هدف ما این است که بازدیدکنندگان کاملا مرتبط با موضوع شغلی و خدمات یا محصولاتی که ما در سایت خود ارائه می کنیم به سایتمان وارد شوند.


انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سایت


به عنوان مثال اگر شما برای آموزش زبان انگلیسی برای فرزندتان بخواهید اطلاعاتی کسب کنید یا بخواهید فیلم های آموزشی زبان انگلیسی برای فرزندتان دانلود یا خریداری کنید ممکن است در شروع عبارت هایی مانند: آموزش زبان انگلیسی یا فیلم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ویا محصولات آموزشی زبان برای بچه ها و یا ….. را در گوگل جستجو کنید.

همیشه وقتی به سئوی سایت خود فکر میکنید این سوالات را از خود بپرسید:
• کاربران چطور ما را پیدا می کنند ؟
• چه کلماتی را معمولا سرچ می کنند ؟
• و جواب سوالهایشان را چگونه در اینترنت جستجو می کنند ؟


جستجو بر اساس نیاز

راحت ترین کار برای همه این است که وقتی دنبال مطلبی و یا موضوعی میگردند به گوگل مراجعه میکنند و کلمه ای راجب مطلب مورد نیاز در گوگل مورد جستجو قرار می دهند .در نتیجه سعی کنید در مطالب خود از کلماتی استفاده کنید که مخاطبان بیشتر دنبال جستجوی ان موضوع هستند .همچنین برای شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال بازاریابی سودمند هستند و میخواهند فعالیت و کالاهای خود را به مردم معرفی کنند و ارائه دهند کلمه کلیدی بسیار اهمیت دارد زیرا باعث ایجاد ترافیک برای سایتشان میشود .


ارتباط دقیق کلمه کلیدی با موضوع سایت
کلمه کلیدی را انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را به موضوع فعالیت و موضوع سایت شما داشته باشد .

یک لیست از کلمات کلیدی بسازید
لیستی از کلمات کلیدی مد نظر خود تهیه کنید و با استفاده از ابزارهایی که زبان فارسی را پشتیبانی می کنند میتوانید کلمات مرتبط دیگر را هم جستجو کنید البته بسیاری از این کلمات پیشنهادی کاربردی ندارد پس ان ها را حذف کنید .کلماتی را که انتخاب کرده اید را در گوگل سرچ کنید و حداقل پنج سایت اولی که با هر کدام از این کلمات در صفحه اول گوگل به نمایش درآمده اند را مورد بررسی قرار دهید رنک ان سایت و تعداد کلیک هایی که توسط جستجوی این کلمه و بازدید داشته است را بررسی کنید .


یک دیدگاه اشتباه در انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سایتبسیاری از صاحبین اصناف و مشاغل مختلف وقتی بحث در خصوص سئو و کسب جایگاه در نتایج برتر گوگل می شود معمولا تمایل دارند برای کلماتی که معمولا تک کلمه ای هستند و نسبتا در حیطه شغل و کارشان بسیار گسترده می باشد برای سئوی سایت خود اقدام کنند به جای تمرکز به روی این تک کلمات بسیار عمومی، بهترین استراتژی این است که روی عبارت های مشخص و هدفمندی برنامه ریزی کنیم که هم رقابت در آن ها امکان پذیر باشد و هم با جستجوی آن کلمات اشخاصی که وارد سایت می شوند باید در نظر بگیرد که در حال حاضر کمتر افرادی از جستجو های تک کلمه در جستجو های خود استفاده می کنند و معمولا افراد آن چیزی را که می خواهند به صورت جمله های که از سه و چهار کلمه و بالاتر می باشد در جستجو های خود استفاده می کنند.اما توجه داشته باشید که کلمات کلیدی رقابتی انتخاب کنید و همیشه کلمات کلیدی خود را طولانی انتخاب کنید زیرا ترافیک اولیه را ایجاد کرده و نتایج بهتری برای شما دارد .به طور مثال : سنگ ( فروش سنگ در اصفهان , سنگ تراشی در اصفهان )


سعی کنید کلماتی را به عنوان کلمه کلیدی خود انتخاب کنید که حداقل در ماه 1000 جستجو داشته باشد .

محاسبه شاخص
Keyword Efficiency Index
با استفاده از این امکان میتوانید بررسی کنید که هر کلمه کلیدی چند جستجو و چند بازدید بر اساس جستجوی گوگل داشته است و در نتیجه کلمه رقابتی خود را انتخاب کنید .


با استفاده از ابزار Wordtracker میتوانید تعداد جستجوی هر کلمه در یک ماه را بررسی کنید البته این ابزار زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند و از ابزارهایی مثل گوگل ادسنس و گوگل کیورد پلنر استفاده نمایید . اما برای اینکه انتخاب شما یک انتخاب کاملا بیزینسی و مناسب کسب و کارتان باشد حتما از مشاوره یک سئو کار استفاده نمایید ،

استفاده از پیشنهاداتی که گوگل به کاربران ارائه می دهد، اهمیت بالایی در سئو دارد. پس از تایپ هر کلمه در گوگل، لیستی از کلمات تکمیلی از طرف گوگل پیشنهاد می شود به نمایش در می آید این کلمات که suggestion های گوگل نامیده می شوند، می توانند گزینه خوبی برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی باشند.
با در نظر گرفتن و انتخاب کلمه کلیدی برای سئو سایت به صورت هوشمندانه می توانید قوی تر در گوگل ظاهر شوید.

حالا کار را آغاز کنید و مطالب سایت خود را تهیه کنید اما توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در مطالب خود نتیجه معکوس دارد و باعث افت رتبه ی سایت شما میشود و ممکن است از سمت گوگل جریمه شوید و یا شما را به عنوان فریبنده تشخیص دهد پس توجه داشته باشید که میزان استفاده از کلمات کلیدی خود در مطالبتان باید بین 1 تا 2 % باشد تا بتوانید نتیجه مطلوبی برای سئوی سایت خود دریافت کنید و در کوتاهترین زمان شاهد افزایش رتبه ی سایت خود در جستجوی گوگل باشید.


 

نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
محمدرضا:
به نظر من انتخاب کلمات کلیدی مناسب و هوشمندانه از خود مطلب هم مهمتر هست. اینجا رو نگاه کنید برای یک الگوریتم هوشمند برای کلمات کلیدی
0
 
0

پربازدیدترین ها