مورد علاقه ها 0
مشاوره و تماس سریع : 09120532653

دلیل پنالتی شدن سایت و راه رفع پنالتی سایت

در مطالب گذشته موارد سئو را مورد بررسی قرار دادیم و از نکات مثبت و منفی و اعمالی که بر روی سئو ی سایت اثر منفی می گذارند و باعث افت رتبه سایت در سئو میشوند را بیان کردیم مانند سئوی کلاه سیاه و ..... که انجام دادن این اعمال هر کدام باعث میشود که گوگل سایت شما را ایندکس نکند و یا پس از مدتی افزایش رتبه در موتورهای جستجو متوجه خطاهای شما بشود و سایت شما را جریمه کند که این جریمه شدن اصطلاحا" پنالتی سایت هم نام دارد .
امروزه وب مستران بیشتر هدفشان از طراحی سایت بهبود کسب و کارشان میباشد و به همین دلیل بر روی سئوی سایت خود سرمایه گذاری می کنند تا هنگامی که کاربران در مورد فعالیت انها در موتور های جستجو ، جستجو می کنند سایت انها جزء اولین سایتها به نمایش در اید و بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند به همین دلیل برای بهبود رتبه خود در گوگل هر اقدامی را انجام می دهند که گاهی اوقات از غیر قانونی بودن اقدامات خود اطلاعی ندارند .برای اینکه سایت به صورت قانونی افزایش رتبه داشته باشد باید زمان زیادی را صرف ان کنید ولی اگر برخی اقدامات غیر قانونی مانند سئوی کلاه سیاه , سئوی کلاه خاکستری, و دیگر اقدامات اسپم را انجام دهید برای مدت کوتاهی سایت شما سریعا رتبه خود را در گوگل افزایش می دهد اما بعد از مدتی روبات های گوگل متوجه اقدامات شما میشوند و سایت شما را جریمه می کنند که پنالتی شدن سایت ها حالت های متفاوتی دارند که عبارتند از :
1. سایت شما به طور کامل از نتایج جستجوی گوگل حذف میشود .
2. اگر در صفحه ای از سایت خود بر روی یک کلمه کلیدی کار کرده اید ان صفحه را از بین صفحات نمایش گذاشته شده در نتایج جستجو حذف می کند .
3. کاهش زیاد ناگهانی رتبه سایت و یا رتبه صفحات در نتایج جستجو به طور مثال انتقال سایت از صفحه 1 به صفحه 10 گوگل

دلایل پنالتی شدن سایت توسط گوگل
دلایل زیادی وجود دارد که باعث میشود گوگل سایتی را پنالتی کند مانند :
1. خریدن بک لینک : گوگل به شدت مخالف خرید بک لینک میباشد و به همین دلیل الگوریتمهای خود را برای تشخیص بک لینکهای طبیعی و خریده شده آپدیت می کند بهتر است همیشه بک لینک به صورت طبیعی توسط کاربران و یا وب مستران ایجاد شود .
2. تبادل لینک : گوگل با تبادل لینک هم مخالف است .
3. اگر کلمه کلیدی خود را به صفحه اصلی و یا یکی از صفحات سایت لینک دهید و این کار را مرتبا" تکرار کنید به صورت ایجاد بک لینک غیر طبیعی تلقی میشود و گوگل مخالف این کار است .
4. درج مطالب و محتوای کپی و تکراری از دیگر سایت ها روی سایت خود .
5. تعداد زیاد صفحات 404 در سایت و صفحاتی که دارای خطا هستند .
6. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در طول مطالب صفحات .
7. استفاده بیش از حد از تگ h1 و متاتگ های تگراری
8. استفاده از تبلیغات پاپ آپ
9. هک شدن سایت
10. سرعت پایین بارگذاری سایت
11. ریدایرکت کردن نامناسب
12. درج تعداد زیاد لینک و یا لینک و محتوای مخفی
13. در دسترس نبودن سایت به مدت طولانی
14. درج محتوا به صورت خودکار
15. عدم آپدیت مطالب و به روز رسانی سایت
16. درج بک لینک فارسی در صفحات به زبان های غیر فارسی
17. درج لینک های شکسته
18. محدود کردن روبات ها برای ایندکس صفحات
19. تشخیص اشتباهی روبات ها به عنوان سایت اسپم
20. عدم توجه به نیاز کاربران در طراحی گرافیکی وب سایت و به روز رسانی مطالب


راه های رفع پنالتی سایت :
زمانی که شما تشخیص دهید به چه علت سایت شما پنالتی شده است میتوانید راه رفع این مشکل را هم انتخاب کنید .

اگر سایت شما به صورت دستی پنالتی شود پیغامی از سوی گوگل دریافت می کنید که علت پنالتی شدن سایت را ذکر کرده است بعد از اینکه مشکل سایت را برطرف کردید میتوانید فرمی را که در همان پیغام برایتان ارسال شده است را تکمیل نموده و درخواست باز بینی سایت را بدهید .
اگر سایت شما بصورت الگوریتمی پنالتی شده باشد باید خودتان علت ان را تشخیص دهید و ان را برطرف نمائید .

اگر پنالتی شدن سایت شما به علت مشکلات بک لینک و یا لینک های مخرب میباشد باید از طریق ابزار disavow tools لینک های مخرب را به گوگل معرفی کرده تا از ان ها برای ارزشیابی سایت شما استفاده نکند .

اگر مطالب تکراری باعث این مشکل شده است مطالب را حذف کنید و یا لینک منبع مطالب را هم قرار دهید و یا از تگ های nofollow , noindex استفاده کنید .

اگر دلیل پنالتی شدن یکی از دیگر مواردی است که در قسمت قبل ذکر شد رفع مشکل بسیار راحت است به طور مثال اگر پاپ آپ در سایت خود درج کرده اید ان را حذف کنید اگر لینک های مخفی درج کرده اید باید انها را حذف کنید .برای رفع مشکلات سایت خود و رفع پنالتی سایت و یا جلوگیری از پنالتی شدن سایت باید مرتب قوانین گوگل را بررسی کنید و بر حسب ان قوانین مشکلات سایت خود را رفع کنید .


انواع پنالتی گوگل : پنالتی دستی و یا پنالتی الگوریتمی

پنالتی دستی : اگر سایت شما به صورت دستی پنالتی گردد پیغامی به کنسول شما ارسال می گردد که دلیل پنالتی شدن را قید می کند که میتوانید بعد از رفع خطاهایتان فرم ارسال شده را تکمیل کرده و درخواست بازبینی سایت را ارسال کنید .در صورت پنالتی شدن دستی سایت به یکباره از نتایج جستجوی گوگل حذف می کند .

پنالتی الگوریتمی : اگر سایت شما بصورت صفحه ای از گوگل حذف گردد و یا رتبه سایت کاهش پیدا کند نشانه پنالتی شدن الگوریتمی است در این صورت پیغامی حاوی دلیل این مشکل برایتان ارسال نمی گردد و به خاطر آپدیت الگوریتمهای گوگل میباشد که متخصصان وب سایت و سئو باید تمامی موارد سایت را بررسی کنند تا اشکال سایت را پیدا کنند .


نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها