مورد علاقه ها 0
مشاوره و تماس سریع : 09120532653

آموزش سئو ویدئو


در دنیای امروز یکی از پرطرفدار ترین محتوای وب سایت ها ویدئو ها می باشند، طبق تحقیقات به عمل آمده آمارها نشان میدهد اکثر کاربرانی که با محتوا وب سایت که به صورت متنی می باشد کاربر به صورت کامل مطالب را مطالعه نمیکند ولی بالعکس در وب سایت هایی که از ویدئو در مطالب و مقاله های آموزشی خود استفاده میکنند کاربر با دقت و تا انتها فایل تصویری را مشاهده میکند.

آموزش سئو ویدئو

اگر هدف شما تاثیر بر روی مشتریان و شناساندن محصولات و خدمات خود می باشد بهترین روش برای تاثیر گذاری بر مشتری ویدئو می باشد. ولی باید در نظر داشت که ویدئو مثل مطالب و مقالاتی که شما در سایت خود قرار میدهید و کلمات کلیدی و کلید واژه ها در متن را در ان مشخص میکنید نمی باشد. موتورهای جستجو گر قادر به ایندکس کردن محتوای داخلی ویدئو نمی باشند و نمی توانند به محتوا و کلمات و مطالب گفته شده در ویدئو جهت ایندکس کردن دسترسی داشته باشند. به این دلیل بهینه سازی موتورهای جستجو گر بر ویدئو ها اهمیت زیادی دارد که میتوان با استفاده از تجربیات متخصصان شرکت سپاهان گستر در این زمینه استفاده نمود.


⦁ محتوای باکیفیت موجب بهبود بهینه سازی موتورهای جستجوگر برای ویدیوها می شود.

ویدئوهای با کیفیت بالا شانس بیشتری نسبت به ویدئو های بی کبفیت دارند. موتورهای جستجو گر گوگل با توجه به کلید واژه های تعریف شده توسط کاربر ویدئوها را معرفی می کنند و کاربران پس از ورود به سایت قطعا به دنبال تماشای ویدئو ها با کیفیت هستند و ویدئو های کیفیت پایین را رد می کنند. همین رد کردن ویدئو های کیفیت پایین و استقبال از ویدئو های کیفیت بالا باعث بالا رفتن بازدید از سایت شده و وب سایت شما در صفحات اول به کاربران دیگر معرفی می گردد.

⦁ ویدئو خوب باید در کمترین زمان نظر کاربر را جلب کند
ویدئو استاندارد و مناسب باید توجه کاربر را در ثانیه های اول به خود جلب کند چون اکثر کاربران اگر شاهده ویدئو جذاب نباشند در ثانیه های اول سایت شما را ترک می کنند. اگر تعداد کاربرانی که وب سایت شما مراجعه میکنند و بعد از مشاهده قسمتی از ویدئو به دلیل جذاب نبودن سایت شما را ترک میکنند زیاد باشد اثرات بسیار بدتری نسبت به سایت هایی دارد که اصلا کاربر به آن مراجعه نمی کند زیرا گوگل زمانی که ببیند نرخ دفع کاربران ویدیوی زیاد است و کاربران قبل از اتمام ویدئو سایت شما را ترک میکنند رتبه بندی سایت شما را در گوگل کاهش داده و رتبه سایت شما به سرعت افت کرده که این مسئله اثرات منفی بسیاری بر روی سئو سایت شما میگذارد.

⦁ گذاشتن ویدئوهای آموزشی
همانگونه که قبلا در مورد کیفیت اشاره شد، هر چه کیفیت ویدئو های شما زیاد باشد تعداد کاربران زیادی را به سایت شما هدایت کرده و رتبه سایت شما بسیار خوب می شود. از دیگر عواملی که موجب بهبود رتبه سایت شما و تعامل با کاربران میگردد گذاشتن موضوعات جذاب و ویدئو هایی که  محصولات شما را معرفی می کند می باشد. اگر ویدئو فقط در مورد محصولات شما باشد برای کاربران تکراری وحوصله آن ها را سر می برد، پس کنار ویدئو معرفی محصولات باید از ویدئهای آموزشی یا حداقل ویدئو هایی که در آن بعضی از موارد مهم در کارهای روزمره آموزش داده می شود استفاده کنید.


⦁ برای سئوی بهتر به غیر از بارگذاری در سایت، ویدئوهای خود را در شبکه های اجتماعی نیز انتشار دهید.
آموزش سئو ویدئو یکی از محبوبترین سایت های ویدئو در جهان YouTube میباشد که در بعضی از موارد آن را به عنوان رتبه دوم سایت ویدئو و بیشتر به عنوان رتبه اول می شناسند. اگر شما یک ویدئو را در سایت خود قرار داده و همان ویدئو را در YouTube بارگذاری نمایید و کلمات کلیدی مرتبط به ویدئو را درج و لینک سایت خود را قرار دهید. این کار بسیار در رتبه سایت خود و آمار بازدید کنندگان تاثیر دارد.
همچنین با ایجاد کانال در سایت های ایرانی مثل آپارات میتوانید ویدئو های خود را با کلمات کلیدی انتشار دهید، تاثیر آپارات هم برای ایرانیان بسیار مطلوب و موثر می باشد زیرا سایت YouTube فیلتر می باشد و در نتیجه جستجو کاربر در صفحات اول معرفی می گردد ولی به خاطر فیلتر بودن حتما باید از vpn استفاده شود که بسیاری از کاربران از vpn نمی کنند .

قرار دادن ویدیو در YouTube به دلیل بالا بودن اعتبار دامنه آن می تواند تاثیر ویژه ای بر ویدیوهای شما در نتایج جستجوهای گوگل داشته باشد.

⦁ باید هدف خود را از ویدئو که بارگذاری میکنید مشخص نمایید
شما باید بدانید ویدئو خود را با چه هدفی و در کجا انتشار دهید قطعا بعضی از ویدئوهایی که شما بارگذاری می نمایید تاثیر آن ها برای جذب مشتری بسار بیشتر از ویدئوهایی است که در YouTube قرار می دهید.
داشتن هدف برای بارگذاری ویدئو بسیار مهم می باشد که شما باید به آن توجه زیادی داشته اگر هدف شما بیشتر تبدیل بازدیدکننده به مشتری است، ثبت ویدئو در وب سایت خود برای استفاده از ابزارهای آماری و جذب مشتری بهتر است.
در سایر وب سایت های تیزر ویدئو های خود را قراردهید و پایین ویدئو ادامه مطلب یا ادامه مشاهده ویدئو را به سایت خود لینک کنید.
.برخی از ویدئو ها را در وب سایت خود منتشر کنید وبعضی از آن ها را در وب سایت YouTube با این کار به دلیل اعتبار سایت YouTubeدامنه شما اعتبار گرفته و با بالا رفته اعتبار Domain Authority دامنه شما بسیار بالا می رود.

⦁ عنوان ویدیوها، را با تگ ها و کلید واژه ها مشخص نمایید.  آموزش سئو ویدئو
زمانی که صحبت از سئو می شود برای مقالات و مطالب و وبلاگ ها کار بسیار آسان تر و ساده تر می شود چون شما با گذاشتن کلید واژه ها و کلمات کلیدی در متن خود تاثیر دلخواه برکلمات کلیدی را گذاشته و به موتورهای جستجو گر سر و نخ لازم برای بدست اوردن کلمه مورد نظر کاربر را می دهید .
ولی در ویدئو به دلیل تصویری بودن مطالب و در دسترس نبوده موتورهای جستجوگر جهت ایندکس کردن محتوای ویدئو باید بر روی کلمات کلیدی و عنوان و توضیحات ویدئو دقت زیادی داشته باشد.
برای هر ویدئو یک توضیح کلی در مورد محتوایی که کاربر قرار است آن را مشاهده کند به همراه کلمات کلیدی قرار دهید.

⦁ عنوان ویدیوها حداقل 5 کلمه باشد
وقتی شما عنوان ویدئو را 5 کلمه قرار می دهید بدون ان که کلمات کلیدی و کلید واژه های زیادی را نباشته کنید مفهوم موضوع ویدئو را به موتورهای جستجو گر می رسانید. البته عنوان با توضیحات مختصر متفاوت میباشد.

⦁ توضیحات ویدئو حداقل 250کلمه باشد
متن توضیح برای ویدئو خود در سایت YouTube و دیگر سایت ها حداکثر 250کلمه باشد و سعی کنید کلید واژه های خود را در 25 کلمه اول متن بگنجانید. اگر متن شما طولانی باشد و تعداد کلید واژه ها کم باعث گم شدن کلید واژه ها بین کلمات دیگر می شود پس سعی کنید تعداد کلمات استاندارد را رعایت نمایید.

 
نویسنده: سیدمنصورسجاد

برای مشاهده سایر مقالات سیدمنصورسجاد کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها