مورد علاقه ها 0
تلفن تماس با ما 36411130-031

رایج ترین خطاهای اینترنتی و راه های برطرف کردن ان

امروزه کمتر کسانی هستند که برای رفع نیاز خود و فعالیت های خود با اینترنت سر و کار نداشته باشند با پیشرفت تکنولوژی و کارایی اینترنت حداقل چند ساعتی از روز را از اینترنت استفاده می کنیم و به همین خاطر کمتر کسی است که در زمان استفاده از اینترنت و وب سایتها به خطا برخورد نکرده باشد. این خطاهایی که هنگام استفاده از اینترنت رخ می دهد انواع مختلف دارند که آشنایی با آنها گاهی اوقات به کاربران کمک می کند که راحت تر مشکلات را حل کنند .خطاهای اینترنتی به دو دسته تقسیم می شوند خطاهای 4XX و 5XX .مانند خطاهای 404 و 403 و 500 که هر کدام نشان دهنده یک مشکل هستند .خطاهای 4XX نشان دهنده مشکلات کاربر هستند و خطاهای 5XX نشان دهنده مشکلات سرور میباشد .عموما" هنگام برخورد با خطاهای 4XX میتوانید انها را خودتان حل کنید . در این مقاله راجب خطاهای اینترنتی و راه حل برطرف کردن انها برایتان توضیحات بیشتری می دهیم .
Bad Request Error ۴۰۰

زمانیکه کاربر میخواهد وارد یک وب سایت شود در نوار ادرس مرورگر ادرس دامنه وب سایت را وارد میکند درخواست کاربر به سوی سرور ارسال می شود زمانی که سرور نتواند به درخواست کاربر پاسخ دهد ارور 400 نمایش پیدا می کند که به معنای این است که سرور ادرس سایت مورد نظر را پیدا نکرده است که بهتر است نحوه تایپ خد را در نوارد ادرس مرورگرتان چک کنید اگر از ادرس درخواستی خود مطمئن هستید بقیه راه ها را امتحان کنید :
1. اگر مشکل بخاطر خطای لحظه ای سرور باشد میتوانید با رفرش کردن صفحه خود ( فشردن همزمان کلید ALT +F5 ) احتمال زیاد این خطا رفع میشود .
2. میتوانید تیتر صفحه مورد نظر و اطلاعات مورد نیاز خود را در موتور جستجو سرچ کنید تا لینک صفحه را بیابید .
3. کش مرورگر خود را پاک کنید .گاهی اوقات از مدتها قبل یک ادرس در حافظه مرور گر شما باقی می ماند که باعث میشود در مراجعه بعدی با خطای 400 مواجه شوید پس حتما کش مرورگرتان را پاک کنید .Forbidden ۴۰۳

برخی از سایتها دارای دسترسی محدود هستند و زمانی که کاربر مجوز ورود به سایتی را نداشته باشد با ارور 403 مواجه میشود که عموما" در این مورد کاری از دست کاربر بر نمی اید اما راه هایی هم وجود دارد که امتحان کردن انها ضرری ندارد :
1. صفحه را با فشردن کلید alt+f5 رفرش کنید .
2. ادرسی را که در نوار ادرس تایپ کرده اید بررسی کنید .
3. برخی از سایتها برای اینکه به محتویات انها دسترسی داشته باشید باید با نام کاربری و رمز عبور وارد شوید و حتی گاهی اوقات کاربران را دسته بندی کرده اند که حتی با نام کاربری هم نمیتوانید به همه اطلاعات انها دسترسی داشته باشید .
Not Found ۴۰۴

رایج ترین خطای اینترنتی خطای 404 میباشد این خطا به معنای این است که ادرس دامنه ای درخواست کرده اید وجود ندارد حالا میتواند به علت تایپ اشتباهی باشد میتواند هم علت ان قدیمی بودن لینک صفحه باشد .
1. میتوان در این هنگام هم رفرش کردن صفحه را امتحان کرد .
2. بررسی ادرس درخواستی جهت رفع مشکل تایپی .
3. تیتر صفحه مورد نظر خود را میتوان در موتور جستجوگر سرچ کرد تا لینک ان را پیدا کنید .


Internal Server Error ۵۰۰

هنگامیکه خطای 500 را مشاهده میکنید به این منظور است که مشکل از سمت سرور و پشتیبانی وب سایت است و از سمت کاربر و کامپیوتر و اینترنت کاربر مشکلی وجود ندارد .با وجود اینکه در این هنگام کار زیادی از دست کاربر برنمی اید ولی میتوان راه های زیر را امتحان کرد :
1. صفحه خود را رفرش کنید .
2. بهتر است زمان اندکی را تامل کنید و مجدد برای مراجعه به سایت تلاش کنید زیرا بیشتر اوقات مشکلات سرور ها موقتی هستند و یا به پشتیبانی سایت اطلاع رسانی کنید تا زودتر برطرف شود .


Bad Gateway Error ۵۰۲

زمانی که این خطا نمایش پیدا می کند به این معنی است که سروری که به ان درخواست مراجعه به سایت را داده اید میخواهد اطلاعات را از سرور دیگری دریافت کند که این عملیات ناموفق بوده است .
1. سایت های وجود دارند که می توانید با مراجعه به انها بررسی کنید که سایت مورد نظر فقط برای شما باز نمیشود و یا برای دیگر کاربران هم قابل دسترسی نیست مانند :
Is It Down Right Now
down for everyone or just me
2. گاهی اوقات این ارور میتواند بخاطر کش مرورگر باشد پس بهتر است کش مرور گر خود را پاک کنید .


Service Unavailable Error ۵۰۳

زمانی این خطا نمایش پیدا می کند که درخواست های کاربران برای ورود به سایت به طور همزمان زیاد باشد به همین دلیل سرر قابلیت پشتیبانی را ندارد و خطا می دهد میتوانید چندین بار تلاش کنید اگر موفق نشدید باید اندک زمانی بعد مجدد تلاش کنید .
امیدوارم در این مطلب توانسته باشم با توضیحات مختصر در مورد خطاهای اینترنتی به کاربران محترم برای درک مفهوم خطالهای اینترنتی کمک کرده باشم .


نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها