مورد علاقه ها 0
تلفن تماس با ما 36411130-031

کلودفلر Cloudflare چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد

یکی از موارد مهم در بحث سئوی سایت و طراحی سایت سرعت بارگذاری سایت میباشد که بارها هم در مقاله های قبلی گفته شد سرعت بارگذاری سایت باید بالا باشد در غیر اینصورت کاربر برای بارگذاری سایت شما با سرعت کند منتظر نمی ماند و سایت را ترک می کند و این اتفاق بازتاب منفی برای سئوی سایتتان دارد . سرویس CLOUDFLARE یک سیستم ابری است که در واقع حالت شبکه توزیع محتوا را دارد و به وب سایتها این اجازه را می دهد که همزمان اطلاعات خود را از چندین سرور در اختیار کاربران قرار می دهد که این کار باعث افزایش سرعت وب سایت تا 40 درصد می شود و همچنین امنیت وب سایت را بالا می برد .درواقع وظیفه ان بهینه سازی انتقال اطلاعات وب سایت به کاربران میباشد ولی خوب متاسفانه این سرویس برای دامنه های .IR قابل استفاده نمیباشد و اگر دامنه هایی غیر از .IR برای سایت خود خریداری کرده اید میتوانید از این سرویس استفاده کنید و همچنین برای سایتهای استاتیک و داینامیک قابل استفاده است و فایلهای صوتی و تصویری را نمیتواند پشتیبانی کند .به صورت کلی وظایف سرویس CLOUDFLARE :


1. افزایش سرعت بارگذاری وب سایت
2. افزایش امنیت وب سایت
3. امکان آمارگیری و کنترل ترافیک وب سایت


مزایای استفاده از سرویس CLOUDFLARE:

1. فعالسازی خدمات CDN یا شبکه تحویل محتوا Content Delivery Networkو برقرای با نزدیک ترین سرور برای ارائه سریعتر اطلاعات به کاربران و افزایش سرعت سایت
2. حتی در زمانی که سایت شما هم آفلاین باشد و در بارگذاری مشکل داشته باشد اطلاعات را در کش سرور های این سرویس نگه میدارد و به صورت 24 ساعته ارتباط سایت شما با کاربر را برقرار میسازد .
3. فشرده سازی کدهای برنامه نویسی سایت مانند CSS, Java Script , HTML
4. جلوگیری از حملات DDOS Protection و SQL Injection برای ایجاد امنیت وب سایت
5. امکان استفاده از سیستم آنالیز وب سایت برای بررسی ترافیک و آمار بازدیدهای وب سایت
6. Prug Cache : با استفاده از این ویژگی باعث میشود کش سرور هارا بازسازی و آپدیت کند .

جهت برقرای امنیت وب سایت این سیستم اقداماتی را انجام می دهد مانند :

1. به سایتهایی که از این سرویس استفاده می کنند به صورت رایگان یک اکانت HTTP تعلق می گیرد .
2. نرم افزارهای مخرب که تاثیر نامناسب بر روی وب سایت می گذارند را بلاک می کند .
3. برای جلوگیری از دسترسی هکر ها به سایت انها بلاک میشوند .
4. اجازه جهت دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران به هیچ عنوان داده نمیشود .

اگر به وب سایت www.cloudflare.com مراجعه کنید میبینید که خدمات این سرویس 4 پنل دارد که این را در نظر داشته باشید پنل رایگان ان ویژگیهای امنیتی را برای سایت در نظر نمی گیرد و هر کدام از پنلهای دیگر ان هزینه هایی را به صورت ماهیانه در بر می گیرد که هر کدام ویژگی ها و امکانات خاص خود را نسبت به هزینه ان دارد میتوانید انتخاب کنید .
پنل رایگان ان باعث افزایش سرعت بارگذاری سایتتان میشود و اطلاعات سایت شما به صورت اتوماتیک در کش سرور ها قرار می گیرد .
اگر داری یک وب سایت بین المللی دارید و در سطح جهانی فعالیت می کنید استفاده از سرویس cloudflare بسیار مناسب است زیرا از هر جای دنیا که کاربری برای بازدید از سایت شما اقدام کند این سرویس باعث میشود اطلاعات مورد نیاز کاربر از نزدیک ترین سرور یافت شود و برای کاربر با سرعت بالایی بارگذاری شود زیرا اگر سرعت بارگذاری کند باشد و زمان زیادی ببرد به کابر بعد از چند دقیقه خطای time out می دهد و این به این علت است که سرور ها برای جلوگیری از هک شدن اطلاعات فقط به مدت چند ثانیه به درخواست کاربران پاسخ می دهند .مخصوصا اگر کاربران برای اتصال به اینترنت از موبایل استفاده می کنند سرعت پایین تری دارند و این سرویس برای بارگذاری سریع سایت الزامی است

البته استفاده از این سرویس معایبی هم دارد از قبیل :

1. تغییر نام nameservers : سایت شما از سروری که قبلا سرویس خریداری می کردید بارگذاری نمی شود و زمانی هم که سرور را تغییر ندهید نمیتوانید از بسیاری از ویژگیهای کلود فلر استفاده کنید .
2. به علت اینکه سرور های این سیستم در خارج از ایران است اگر سایتی این سیستم را فعال کند سرعت سایت برای کاربران مقیم ایران به علت فاصله زیاد با سرور کند خواهد بود .

بهترین مزیت سرویس کلود فلر افزایش سرعت سایت میباشد مخصوصا برای کاربران موبایل که این امر باعث بهبود سئو و افزایش رتبه وب سایت میشود .

نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها