مورد علاقه ها 0
مشاوره و تماس سریع : 09120532653

تاثیر جستجوی صوتی گوگل در سئو محلییکی از مهمترین عوامل در سئو سایت بحث جستجوی صوتی گوگل می باشد در این مقاله آموزش سئو، مفهوم جستجوی صوتی گوگل و اهمیت آن در سئو محلی را بررسی می کنیم. شاید تاکنون مفهوم جستجوی صوتی را بارها شنیده باشید، اما متوجه مفهوم آن نشده اید واز اهمیت بسیار زیاد آن اطلاعی ندارید.


تاثیر جستجوی صوتی گوگل در سئو محلی


در حال حاضر جستجوی صوتی گوگل بسیار محبوب و طرفداران وعلاقه مندان آن در کسب وکارهای مختلف رو به افزایش هستند. اما این امر برای کسب و کارهایی که متکی به ترافیک جستجوی محلی هستند، چه معنایی داره و آنها چطور میتوانند مطمئن باشند که از رقبای خودشون عقب نمانند ولطمه ای به کسب و کارشان وارد نشود.

پیشرفت هایی که در تکنولوژی به وجود آمده است، منجر به افزایش جستجوها وهمچنین دسترسی به نرم افزارهای صوتی مثل سیری یا الکسا باعث افزایش استفاده از جستجوی صوتی گردیده است...

راه های مختلفی برای جستجوی کاربران در اینترنت هست که این روش ها در حال تغییر است. به طور فزاینده ایی امروز افراد از طریق صدا به علت راحتتر بودن وعدم زمان اضافه برای تایپ کردن مطالب مورد نیاز خود برای جستجو از تلفن های هوشمند و انواع تبلت ها (مانند دستگاه های Amazon Echo و Google Home) استفاده می کنند. Siri بهترین دوست شما است اگر از دستگاه های اپل استفاده می کنید، Google voice search نیز در بین کاربران اندروید رایج می باشد

همانطور که در سایر مقالات قبلی اشاره کردم بیش از شصت درصد از جستجوهای کاربران در فضای مجازی از طریق موبایل می باشد هر چه بیشتر و بیشتر مردم از دستگاه های موبایل استفاده می کنند، استفاده از جستجو از طریق صدا که در این دستگاه ها امکان آن فراهم شده، بجای تایپ کردن افزایش می یابد به صورت واضح تر یک کاربر در 1 دقیقه 150کلمه را در جستجوی صوتی تلفن همراه بیان میکند ولی در همان زمان 1 دقیقه فقط میتواند 40کلمه وارد نماید.

جستجو پیشرفته در جهان جدید

دستگاه های هوشمند از تلفن همراه گرفته تا دستگاه های خانگی هوشمند زندگی ما را تسخیر کرده اند. این دستگاه های صوتی و تکنولوژی ها کار را برای پرسیدن سوال شفاهی از دستگاه برای پیدا کردن اطلاعات تخصصی وغیر تخصصی آسان کرده اند. این روش باعث شده که ما بتوانیم امروز بطور طبیعی و با زبان محاوره ایی با ماشین ها خیلی ساده وروان ارتباط برقرار کنیم. در خانه های هوشمند برای روشن وخاموش کردن برق وتلویزیون،در آشپزی برای هداست وفرمان دادن به دستگاههای آشپزخانه،در جستجوی گوگل برای سرچ عبارات مورد نظر ودر بحث آب وهوا برای بدست آوردن اطلاعات آب وهوایی منطقه مورد نظراستفاده میشود، این ها فقط قسمت کوچکی از کارهایی که میتوان از طریق جستجوی صوتی انجام داد می باشد.

اسنیپت ویژه وراه بهتر دیده شدن در آن

یکی از ویژگی های جالب گوگل هوم این میباشد که به سئوال های مطرح شده با اطلاعات موجود در وب پاسخ میدهدومنبع اطلاعاتی که به شما ارائه میکند را به صورت یک ادرس در پایان اعلام میکند.
هم اکنون Google Home و Google Assistant اسنیپت ها را از سایت هایی می خوانند که به اصطلاح رتبه صفر را دارند.به این سایت ها اسنیپت ویژه میگویند اگر به لیست مقالات منتشر شده در این زمینه دقت کنید متوجه خواهید شد تعداد آن ها تا بیش از 178 درصد رشد داشته است واین رشد چشم گیری می باشد.


پاسخ به نیاز کاربر و کوئری بر اساس مفهوم 
تاثیر جستجوی صوتی گوگل در سئو محلی

در سال های اولیه سئو برای موبایل وقتی کوئری های دسکتاپ و موبایل را مقایسه می کردیم دو نکته دیده می شد:

1. معمولا کاربران همان اطلاعاتی که در سیستم سرچ میکنند را در موبایل هم جستجو میکنند ولی در بعضی موارد جستجو از طریق موبایل بیشتر میباشد /مثلا ساعت کار فروشگاه یا مسیر فروشگاه ومسیر تردد از نظر ترافیک .

2. عبارات کلیدی جدیدی به ظهور رسیدند که با استفاده از gpsمیتوان از طریق موبایل خیلی راحتتر انجام داد مثلا نزدیکترین پمپ بنزین یا نزدیکترین شرکت طراحی سایت در اصفهان به من که شما را از محلی که در آن قراردارید با راههای پیشنهادی با حداقل ترافیک و زمان به مکان مورد نظر میرساند.

مسئله حالت جستجوی شما باعث تغییر رفتار جستجوگر میشود و جستجو گرها متوجه میشوند که چه نوع سرچی روی موبایل بهتر از روی کامپیوتر می باشد.


چگونه میتوان جستجوی صوتی را برای کسب کار صاحبان شرکت ها و فروشگاهها مفید و موثر دانست ؟

خوب اگر به این موضوع بخواهیم به صورت دقیق نگاه کنیم بساری از افراد قبل از مراجعه به محل مورد نظر برای خرید یا عقد قرارداد از طریق سرچ صوتی اطلاعاتی در مورد آن مکان به دست می آورند مثلا اینکه ساعات کار مجموعه به چه صورت است،یا اینکه در مورد وضعیت ساختمان ،داشتن آسانسور یا پارکینگ و...... که این موارد بسیار مسائل مهمی می باشد و با ثبت نقطه نظرات کاربران بعد از مراجعه به محل کار شما گوگل رتبه بهتری به شما میدهد و زمان جستجوی دیگر کاربران شما را به عنوان فروشگاه یا شرکت منتخب نسبت به رقبا معرفی میکند.

گوگل باید تمام این کوئری های مترادف را در این مورد در نظر بگیرد، ولی بین جستجوی صوتی و رفتار جستجوی تایپ شده تفاوت های قابل توجهی میتواند وجود داشته باشد که بر نحوه بهینه سازی یک سایت یا صفحه یک سایت تاثیر بسیاری بگذارد...

یکی از موارد دیگر متفاوت بودن جستجوهای صوتی میباشد که نسبت به جستجوی تایپی امکان اقدام به خرید توسط مشتری را 30برابر افزایش میدهد. جستجوی متفاوت صوتی توسط کاربران و خانواده های مختلف برای بدست آوردن مکان یا فروشگاه مورد نظر که باعث تولید کلمات کلیدی بسیاری میشود.

در بسیاری از موارد ما میتوانیم با توجه به تغییرات درست در محتوای سایت و توجه به برقراری ارتباط با جستجوگرها در ارتباط و معرفی وب سایت در صفحات اول به کاربران بسیار موثر باشیم.

در بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان متوجه تغییرات بسیار زیاد در پرسش های صوتی توسط خانواده ها از گوشی های هوشمند به صورت صوتی شدند، که این مسئله باعث شنیدن پاسخ های جدید توسط موتورهای جستجوگر به مخاطبان می باشد .


تفاوت هایی که جستجوی صوتی با متنی دارد

اگر بخواهیم از آنچه گفته شده تفاوت های این دو نوع جستجو را خلاصه کنیم می توان گفت:

• عبارات صوتی در جستجو کاربر طولانی تر میباشد
• استفاده از زبان طبیعی و عادی در جستجوی صوتی
• زبان محاوره ای و طبیعی کاربر منظور را واضح تر و ساده تر بیان میکند
• اهمیت زیاد جستجوی صوتی از نظر موقعیت محلی


نویسنده: سیدمنصورسجاد

برای مشاهده سایر مقالات سیدمنصورسجاد کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها