مورد علاقه ها 0
تلفن تماس با ما 36411130-031

معرفی ابزار Blocked Resources در گوگل وبمستر تولز

در مقالات قبلی توضیحاتی در مورد ابزار گوگل وبمستر داده شده است که اخیرا به نام Search Console (کنسول جستجو )نامیده میشود .این ابزار دارای قسمتهای مختلفی است که به وبمسترها کمک میکند که در تمام مراحل آپدیت سایت خود متوجه شوند که در جهت سئوی موفق به چه خطاهایی برخورده اند و ان خطاها را برطرف کنند .
اخیرا گوگل وبمستر تولز یک ابزار قدرتمند دیگر اضافه کرده است به نام Blocked Resources که زیر مجموعه Google Index میباشد .درروشهای قبلی که روبات های گوگل برای ایندکس کردن صفحات سایت استفاده می کردند فقط متن ها و تصاویر را ایندکس می کردند و فایلهای CSS و JS را که میخواستید از دسترس روبات ها دور بماند با استفاده از فایل Robots.txt برای روبات های گوگل منع می کردید .


ولی با استفاده از ابزار قدرتمند جدید که ارائه شده است روباتها برای ایندکس کردن بهتر مطالب سایت شما به فایلهای CSS و JS نیاز دارند .در ابزار جدید گوگل Blocked Resources میتوان راحت تر منابعی را که میخواهید از دسترس روبات ها دور بماند مسدود کرد .


زمانی که روبات ها به تمام فایلهای CSS دسترسی داشته باشد تاثیر بسیار زیادی برروی رتبه سایت شما دارد .
زمان استفاده از این ابزار در صفحه اول لیست دامنه های شما را نمایش می دهد روی هر دامنه اطلاعاتی وجود دارد که اگر محدودیت دسترسی داشته باشند نمایش داده میشود که کدام اطلاعات ممنوعه میباشند که با کلیک کردن بر روی هر دامنه میتوانید اطلاعات مسدود شده را مشاهده کنید اگر گاهی اوقات تصاویری را از سایت دیگری روی سایت خود درج کنید و ان سایت منبع دسترسی به ان را مسدود کرده باشد شاید روی سایت شما هم مسدود شود ولی اگر اطلاعات از هاست شما خوانده شود انسداد دسترسی ان رفع می شود.
 

همچنین در هنگام نمایش منابع مسدود شده اخرین بازدید گوگل از اطلاعات شما را هم نمایش می دهد که با کلیک کردن بر روی ان راهنمای گوگل برای قابلیت رفع انسداد ان منابع را نمایش می دهد .

به این نکته دقت داشته باشید که این عوامل را هم در حالت desktop و هم در حالت mobile جداگانه بررسی کنید .
 

نویسنده : فرحناز وحید

برای مشاهده سایر مقالات فرحناز وحید کلیک کنید.

دیدگاه ها
پربازدیدترین ها